اینطور که اوضاع سیاسی کشور پیش میرود و همچنان اصول گراها در خواب تشریف دارند به زودی شاهد
 
شکست دیگری در عرصه ی انتخابات مجلس خواهیم بود !
موضوع :
اجتماعی , مذهبی , سیاسی , 


در همین چند سال اخیر وقتی که در داخل حرم حضرت معصومه قدم بر میدارم  و نزدیک مکانی میشوم  تمام فکر و ذهنم درگیر میشود !!
فاصله ی بین دو قبر حدودا یک متر است صاحبان هر دو قبر از مراجع تقلید بودند هردو عالم بودند هردو عمر خود را صرف دین کرده بودند ! اما قبر یکی خلوت و شاید هم بدون زائر اما قبر یکی دیگر شلوغ تا جایی که باید دقایقی را منتظر ماند تا نوبتت برسد و دستی بر مزارش بکشی و فاتحه ای نثار روحش کنی !
یکی از آنها ایت الله منتظریست و یکی دیگر آیت الله بهجت !! اگر رفته باشید حرم خوب درک میکنید نوشته هایم را  ، خوب میفهمید که چقدر بین دو عالم و مرجع در بین قلوب مردم تفاوت وجود دارد ، خوب میفهمید که مردم همیشه بین دو راه درست و غلط راه درست را انتخاب میکنند و کسی را که اشتباه رفته است را طرد میکنند ! 
همیشه در این لحظات عبور از این مکان به رسم ادب فاتحه ای نثار ایت الله منتظری میکنم تا شاید برایش راهگشایی باشد و بعد هم میروم سر مزار حضرت آیت الله بهجت و می ایستم خوب میدانم که ایشان نیازی به فاتحه ی ندارد اما خوب این فاتحه ای که میخوانم برای خودم خوب است ! ایت الله بهجت نعمتی بود که از ما گرفته شد ، نگاه ایشان انسان را متحول میکرد کافی بود نگاهی از روی هدف به کسی داشته باشد آن شخص دیگر همان شخص سابق نبود ! نفسش حق بود و صاحب اثر محال بود دعایش مستجاب نشود!! به نظرم حتی اگر ایشان شخصی را در ذهن خود تصور میکردند و نسبت به آن شخص نظر میکردند همین نظر و یا دعا باعث نجات شخص میشد !!

واقعا فاصله ی بین آدمها چقدر زیاد است یکی آسمانی آسمانی و یکی دیگر زمینی زمینی.....


+ گاهی لازم است برای بدست دلی آوردن دل دیگری را از دست داد !
+ باید در برابر تناقضاتی که در بین رفتارو صحبت های  اطراف خود اتفاق می افتد بتوانیم خوب فکر کنیم و تا میتوانیم بین ان ها جمع کنیم !
+ جدیدا صحبت های روحانیی منتشر شده است به اسم سید حسن آقا میری ! به نظر بنده صحبت های دینی و اسلامی ایشون کاملا غلط و سطحی هستند و اصلا قابل دفاع نیست !

+
اول صبح پیرمردی روستایی را دیدم که صورت به ضریح چسبانده  بود و آهسته گریه میکرد همچون کودکی که مادرش خواسته اش را اجابت نکرده ، نم نم و آرام اشک میریخت  !!

+ گاهی اوقات عجیب دلتنگ میشویم .....

خدا یا خودت خوب میدانی که میخواهم از هوای غیر تو خالی باشم و
پر باشم از هوای بهاری تو 
تا حدی که وقتی می ایستم در مقابل طوفان ها 
فقط هوای تو باشد که از من به دیگران برسد !!مرجع دریافت ابزار و قالب وبلاگ   |   Designed By Ashoora.ir
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic