پارسال این شبها مشهد ، حرم ، صحن آزادی ...

امثال این شبها ....
در  بحث پست قبل اشاره شد  که تمام اختیارات تامه ی ولی فقیه اعم از عزل و نصب های حکومتی باید بر عهده ی خود شخص ولی فقیه باشد نه مردم و مردم نباید به طور مستقیم در نصب های حکومتی دخیل باشند این به نوعی تصرف در اختیارات ولی فقیه است .  برخی از دوستان اظهار میکردند که مردم باید در این  نصب ها دخیل باشند و باید به صورت انتخاباتی مشخص شوند این افراد .

چند سوال از مخالفین دارم که در پست قبل نظر گذاشته بودند !!

ما تمام اختیارات امام معصوم را به جانشین خود یعنی ولی فقیه منتقل میکنیم و دامنه ی این اختیارات گسترده است و همه ی اختیارات معصوم را در بر میگیرد الا ولایت بر اشیاء و ولایت فردی را که این دو را از اختیارات ولی فقیه خارج میکنم ! حتی جهاد ابتدائی را هم جزء اختیارات ولی فقیه میدانیم !!

1+ بر چه اساس و مبنائی ولایت بر اشیاء و ولایت فردی را از ولی فقیه استثناء میکنند ؟؟ ( این سوال ربطی به مطلب نداشت )

2+ ولی فقیه که اختیارات معصوم را دارد و باید در تمامی عزل و نصب ها به طور مستقیم دخل و تصرف داشته باشد دقیقا همانند امام معصوم  !! بنابراین چرا این اختیار به حق را از شخص ولی فقیه گرفته ایم و به مردم داده ایم ؟؟

3+ اگر مردم را در انتخابات دخیل میدانیم و ملاک برای مشخص کردن یک فرد برای ریاست رضایت و رای دادن مردم به آن شخص است پس باید این حق را به مردم بدهیم که هر موقع که از منتخب خود رضایت نداشتند و نسبت به شخص معترض بودند بتوانند شخص را از منصب ریاست عزل کنند چون خود مردم آن فرد را انتخاب کرده بودند !! چرا فقط به مردم حق انتخاب کردن میدهیم اما حق عدول از انتخاب را نمیدهیم ؟؟ این قید را بر چه اساس و ملاکی می آوریم ؟؟

+ سوال شماره ی 2 را اگر جواب دهید قانع میشوم .


آیت الله مصباح یزدی : طراحان سقیفه اولین کسانی بودند که مبنای دموکراسی اسلامی را گذاشتند .
مرجع دریافت ابزار و قالب وبلاگ   |   Designed By Ashoora.ir
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات