آنچه مسلم است رفتن جشنواره کودک از همدان به اصفهان به دلیل مسائل اداری و شاید بی توجهی و ضعف مدیریت مسئولین استان بوده و نه به تعبیر آقایان خشکه مقدسی. ولی در سخنان امام جمعه محترم شهرستان همدان در جلسه شورای اداری هفته  گذشته در استانداری همدان موارد به گونه ای تداعی شد که گویا دلیل اصلی رفتن جشنواره کودک از همدان به اصفهان  نه تنها به خاطر ضعف مدیریتها و کاستی ها و شایدمشکلات اداری و بودجه نبوده بلکه عده ای با تعصب نابجا و به تعبیر ایشان خشکه مقدس باعث شده اند که جشنواره کودک از همدان برود هر چند طی دو هفته گذشته بعضی افراد فرصت طلب در نشریات خود با تمسک به این بهانه آنچه از قلوب مریضشان تراوش کرده بود نسبت به مردم متدین همدان در مقالات خود نگاشتند لیکن روی سخن ما با امام جمعه استان است که چرا در شرایطی که تبیین فرمایشات مقام معظم رهبری درخصوص جایگاه ولایت و اختیارات او و یا پرداختن به مشکلات اصلی استان  که مهمترین موضوع روز آنهم در شورای اداری استان می توانست باشد در چنین شرایطی بدون در نظر گرفتن ضعف ها و کاستی های مدیریتی در این راستا با گفتن چنین جملاتی و گرفتن چنین موضعی ناخواسته به فکر دست و پا کردن دلیلی غیر موجه برای رفتن جشنواره کودک از همدان برای لاپوشانی، کوتاهی و قصور دیگران افتاده اند؟  به قول شاعر: گنه کرد در بلخ آهنگری/ به شوشتر زدند گردن مسگری . آیا دلیل رفتن جشنواره  کودک از همدان مردم یا به تعبیر ایشان خشکه مقدسها بوده اند ؟ و اگر چنین نیست (که نیست) آیا اقشار متدین جامعه که معترض به رقاصی و هرزگی عده ای اوباش در سالن شهید آوینی بوده اند خشکه مقدس هستند ؟اگر اینها خشکه مقدسند پس متدینین واقعی باید کسانی باشند که مثل رئیس جبهه اصلاحات با هفت زن نیمه عریان با لباس پیامبر و عمامه سیادت دست می دهند  و هیچگاه از عملکرد ناصواب خود هم عذرخواهی نمی کنند. تردیدی نیست که این بخش از فرمایشات امام جمعه بهانه ای برای افراد فرصت طلب گردیده و زمینه های تردید و دودلی را فراهم نموده است. سئوال اینجاست اگر کسی به حیف و میل بیت المال و ایجاد نارضایتی در مردم و هرزگی و رقاصی زنان در یک مراسم رسمی معترض شد ، خشکه مقدسی است؟ واضح است که هیچکدام از مردم متدین و ولایتمدار همدان به اصل جشنواره اعتراضی نداشته اند و اگر اعتراضی بوده به تخلفات و گناهان علنی در اجرای بعضی برنامه های آن بوده است.آیا متهم کردن افرادی که گله مند از هزینه های بدون حساب و کتاب از بیت المال برای عده ای خاص آنهم با قیافه های غربی و کاسب کارانه بوده اند به خشکه مقدسی بی انصافی در حق افراد متدین جامعه نیست؟

  ای کاش امام جمعه می دانستند بعضی مجریان و بعضی به اصطلاح هنرمندان برای چند ساعت کار به اصطلاح هنری چه پولهای کلانی را از بیت المال به جیب زدند. ای کاش امام جمعه محترم هزینه های هنگفت هتل ها  و نوع غذا ها و تفریح و تفرج پسرک ها و   دخترکهای نیمه عریانی که در طول برگزاری جشنواره در همدان با هزینه های نجومی در منظر مردمی که شهرشان معروف به دارالمجاهدین، دارالجهادو دارالمومنین است را می دیدند و عملکرد آنها را می دانستند و آنگاه قضاوت می کردند که چقدر در جلسه شورای اداری منصفانه موضع گرفته اند ؟ آیا اعتراض به این ناهنجاریهای بدیهی خشکه مقدسی است؟

ای کاش امام جمعه می دانستند که هزینه افتتاحیه و اختتامیه جشنواره کودک چه قدر سرسام آور بود، بعید است در قانون اساسی و چشم انداز توسعه فرهنگی کشور این قبیل کارها از مصادیق امور لازم و مشروع باشد که چشم اندازی که امام خامنه ای از انقلاب اسلامی به نظام ، دولت و کشور و تمدن اسلامی بسط می دهند با آن منافات دارد. امام جمعه محترم همدان از فقر در کوچه پس کوچه های پایین شهر خبر دارید؟ آیا انصاف است برای فردی که با آن سر و وضع بسیار نامناسب به همدان می آید تا کمری بجنباند، چرا باید اینقدر برای او هزینه شود و هیچ گونه ثمری هم برای استان نداشته باشد و تازه نصف اتاق های اجاره شده خالی بماند و از این طرف افرادی نگران چکه کردن سقف خانه خود باشند. اگر اینها خشکه مقدسی است با جان و دل فرمایشات حضرتعالی را خریداریم.  اما مهمترین چیزی که در رفتن جشنواره از همدان مشهود و ملموس است کوتاهی و قصور بعضی از مسئولین است که مدیریت های  بالا را به این نتیجه رساند که همدان نمی تواند این جشنواره را به سرانجام مقصود برساند نه اعتراض چند دانشجو .... یا به تعبیر شما خشکه مقدسی عده ای از مردم!

امام جمعه همدان ما از حضرتعالی به عنوان نماینده ولی فقیه در  استان انتظاراتی فراتر از این حرف ها داریم . حضرتعالی اگر یارمان نیستید سنگ هم در سر راهمان نیندازید امام جمعه محترم هم اکنون در استان شاهد آن هستیم که بعضی ازجوانان غافل با موجودی در خیابان های همدان دارالمومنین میچرخند که ما از شما علمای دینمان  آموخته ایم که این موجود نجس است .

آیا حضرتعالی این را از مصادیق ناهنجاری هایی که در کنار آن گونه برنامه ها  بود نمیدانید ؟الحمد الله ترقی معکوس هم میکنیم وبجای اینکه از مزایای این پتانسیل بالقوه از لحاظ اقتصادی و فرهنگی برای استان استفاده کنیم از.........

اگر امکان دارد فکری هم به حال برخورد با نهادهای مسئول در این زمینه بکنید                                                                                                                                                                                        

در پایان ما هم  در زمینه ی انتقال جشنواره از همدان بسیار خوشحال و مسرور هستیم .
موضوع :
اجتماعی , 

هاشمی رفسنجانی به این خوبی، به این صبوری، به این آزاداندیشی، به این تحمل صدای مخالف، به این پذیرای مطبوعات مختلف، به این تحمل احزاب مختلف، باید الان رییس جمهور می‌شد نه 20 سال پیش!

داشت یادم میرفت به این ولایت مداریش . به این همه علمش . به این بچه هاش و...موضوع :
سیاسی , 

اظهار نظر عجیب امام جمعه همدان در مورد وظیفه امام جمعه در استان و برخود با بی حجابی ...!!!

وقتی رهبر نمیتواند با بد حجابی برخود کند از ما چه انتظاری دارید...!

در استان امام جمعه حق دخالت در کارهای اجرایی ندارد....!( بر خلاف نظر رهبر )

و......موضوع :
سیاسی , 

آن چه می‏خوانید متن کامل سخنرانی حجت الاسلام روح الله حسینیان رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی در جمع طلاب مدرسه حقانی است. سخنانی که شاید در ردیف جنجالی ترین سخنرانی‌ها‌ی تاریخ معاصر ثبت گردد. سخنان حسینیان كه در این صفحات مى‏آید، در تابستان غم‏آلود 1378، بعد از قضایاى كوى دانشگاه، در جمع طلاب مدرسه حقانى قم ایراد شده است. اكثر این حرف‏ها در آن روز براى بار اول گفته مى‏شد. عده‏اى پذیرفتند و تأیید كردند، و عده‏اى از درِ انكار و تكذیب برآمدند. عده‏اى كه عاقل‏تر بودند تكذیب نكردند، سكوت كردند تا شاید «فتیله ماجرا پایین كشیده شود.» چند نفرى هم كه گفتند از وى شكایت مى‏كنیم، تا حالا كه بیش از هفت سال از آن ماجرا گذشته، هنوز شكایت نكرده‏اند!


موضوع :
سیاسی , 

ایستاده ایم

علت شلاق‌هایی هم که بر پیکر تاثرناپذیر جمهوری اسلامی پی‌درپی وارد می‌کنند همین است؛ چون ((ایستادیم)) ما.
(ایستادن ِ امیدوارانه)؛ نه ایستادن ِ ناامیدانه.
بعضی‌ها ایستاده‌اند و می گویند: ما تا آخرین نفس بنا داریم بایستیم، تا آخرین قطره‌ی خون‌مان را هم خواهیم داد.
ما البته اگر پایش بیافتد تا آخرین قطره خون را می‌دهیم؛ اما…
اما می‌دانیم به آخرین قطره‌ی خون نمی‌رسد…

امام خامنه ای (مدظله العالی)

اماما مگر مرده ایم ما که خون شما جاری شود…

کلامت و نفوذ کلامت آتشی به دلم زد که فریاد برآرم:

به آخرین قطره خونم نمی رسد
آنکه وجودش پر از کینه ماست
تا اوج رفته ایم، از تاثر بری شدیم
امید همنشین دل و جان و سینه ماست
موضوع :
سیاسی , وقتی حسین هست اگر در صحنه نباشی ،

فرقی نمی کند هر کجا که می خواهی باش،


   چه بر سر سفره شراب

                                        چه ایستاده بر نماز....
موضوع :
دل نوشته , 

الان صحنه کربلا دوباره در تاریخ تکرار می شود، الان پسر فاطمه (س) امام امت اعلام کرده که اگر تمام دنیای کفر علیه ما برخیزند خودم به همراه بسیجیها به مقابله برمی خیزیم. نگذارید پرچم و سلاح برادرتان بر زمین افتد و برزمین بماند. عزیزان، خوبان خداوند رفتند و آنها هم که مانده اند مسئولیتی بس سنگین روی دوششان است.

پیغمبر می فرمایند: دوران آخر زمان که فرا می رسد، شهادت خوبان امت مرا گلچین می کند. آیا مگر امام حسین(ع) قبل از حرکت از مدینه به طرف کربلا نمی دانست به شهادت می رسد؟ اهل بیتش را به اسارت می برند؟ مگر نمی دانست که سیلی به روی دخترش می زنند؟ مگر نمی دانست خواهرانش را با تازیانه می زنند؟ که خواهرش اعلام می کند یا جدا اگر نامحرم اینجا نبود پیراهنم را بالا می زدم و جای تازیانه را به شما نشان می دادم.

چرا می دانست، امام حسین (ع) با تمام این مسایل پا به میدان گذاشت و گفت: اگر دین جدم جز با کشته شدن من استوار نمی گردد پس ای شمشیرها مرا دریابید. چرا ما نباید خانواده و مشکلات و مسائل دینوی را رها کنیم و به جبهه بشتابیم؟ باید با تمام قدرت به یاری اسلام بشتابیم. اگر امروز با قدرت اسلام را یاری کردیم اسلام در سراسر جهان گسترش پیدا می کند و اگر خدای نکرده اسلام را یاری نکنیم اسلام محو می شود و باید تا ابد در ظلمت زندگی کنیم که ننگ از این زندگی بهتر است. مگر اسلام بعد از شهادت ابا عبدالله گسترش پیدا نکرد و خون اباعبدالله باعث پیشرفت اسلام نگردید؟

سخنی با برادران پاسدار دارم. عزیزانی که امام امت فرمودند: ای کاش من هم یک پاسدار بودم. برادران عزیزم نکند خدای نکرده صمیمیت از بین شما برداشته شود. سعی کنید صمیمیتتان همیشه حفظ شود. دومین مسئله، نگذارید اسلحه همرزمانتان بر زمین بیفتد و راه آنها را ادامه دهید. شما از طالبین حضور در جبهه باشید. به خدا قسم مال زرق و برق دنیا همه از بین رفتنی است، آن چیزی که باقی می ماند اعمال شما می باشد که به فریاد شما می رسد. نکند هر موقع به شما اعلام کردند که بروید جبهه برای رفتن به جبهه بهانه بیاورید. بدانید که پاسدار نیستید و به خون شهداء خیانت کرده اید. هیچ مشکلی نباید مانع شود که اسلام را یاری کنید که اگریاری نکنید، تا ابد در ظلمت باید زندگی کنید و باید جوابگوی شهداء باشید که مردانه جنگیدند و شهید شدند. اینها از همه چیز خود گذشتند و به خاطر رضای خداوند و تحقق اسلام شهید شدند. مادرم مرا حلال کن. چرا؟ چون آن طوری که اسلام گفته است به شما خدمت نکردم. شما هم برایم پدر بودید و هم مادر. امیدوارم که مرا حلال کنید و صبور باشید. خداوند همیشه با صابرین است. به دو فرزندم هم بگویید که پدرتان در راه رضای خداوند و برای پیشبرد اسلام شهید شده است.

برادرم، نگذار آنها کمبود بی پدری را بکشند. خداوند یار همگی شما باشد برای شفاعت این حقیر دعا کنید و از کلیه اقوام آشنایان برایم حلالیت بطلبید.
موضوع :
مذهبی , 

   و این بحر طویل است...

عصر یک جمعهء دلگیر، دلم گفت بگویم بنویسم که چرا عشق به انسان نرسیده است؟چرا آب به گلدان نرسیده است؟چرا لحظهء باران نرسیده است؟ وهر کس که در این خشکی دوران به لبش جان نرسیده است، به ایمان نرسیده است و غم عشق به پایان نرسیده است. بگو حافظ دلخسته زشیراز بیاید بنویسد که هنوزم که هنوز است چرا یوسف گمگشته به کنعان نرسیده است ؟چرا کلبه احزان به گلستان نرسیده است؟دل عشق ترک خورد، گل زخم نمک خورد، زمین مرد، زمان بر سر دوشش غم و اندوه به انبوه فقط برد،فقط برد، زمین مرد، زمین مرد ،خداوند گواه است،دلم چشم به راه است، و در حسرت یک پلک نگاه است، ولی حیف نصیبم فقط آه است و همین آه خدایا برسد کاش به جایی، برسد کاش صدایم به صدایی...

عصر این جمعه دلگیر وجود تو کنار دل هر بیدل آشفته شود حس، تو کجایی گل نرگس؟به خدا آه نفس های غریب تو که آغشته به حزنی است زجنس غم و ماتم، زده آتش به دل عالم و آدم مگر این روز و شب رنگ شفق یافته در سوگ کدامین غم عظمی به تنت رخت عزا کرده ای؟ ای عشق مجسم! که به جای نم شبنم بچکد خون جگر دم به دم از عمق نگاهت. نکند باز شده ماه محرم که چنین می زند آتش به دل فاطمه آهت به فدای نخ آن شال سیاهت به فدای رخت ای ماه! بیا صاحب این بیرق و این پرچم و این مجلس و این روضه و  این بزم توئی ،آجرک الله!عزیز دو جهان یوسف در چاه ،دلم سوخته از آه نفس های غریبت دل من بال کبوتر شده خاکستر پرپرشده، همراه نسیم سحری روی پر فطرس معراج نفس گشته هوایی و سپس رفته به اقلیم رهایی، به همان  صحن و سرایی که شما زائر آنی و خلاصه شود آیا که مرا نیز به همراه خودت زیر رکابت  ببری تا بشوم کرب و بلایی، به خدا در هوس دیدن شش گوشه دلم تاب ندارد ،نگهم خواب ندارد، قلمم گوشه دفتر غزل ناب ندارد، شب من روزن مهتاب ندارد، همه گویند به انگشت اشاره مگر این عاشق بیچارهء دلدادهء دلسوخته ارباب ندارد...تو کجایی؟ تو کجایی شده ام باز هوایی،شده ام باز هوایی...

گریه کن ،گریه وخون گریه کن آری که هر آن مرثیه را خلق شنیده است شما دیده ای آن را و اگر طاقتتان هست کنون من نفسی روضه ز مقتل بنویسم، و خودت نیز مدد کن که قلم در کف من همچو عصا در ید موسی بشود چون تپش موج مصیبات بلند است، به گستردگی ساحل نیل است، و این بحر طویل است وببخشید که این مخمل خون بر تن تبدار حروف است که این روضهء مکشوف لهوف است، عطش بر لب عطشان لغات است و صدای تپش سطر به سطرش همگی موج مزن آب فرات است، و ارباب همه سینه زنان کشتی آرام نجات است ،ولی حیف که ارباب «قتبل العبرات» است، ولی حیف که ارباب«اسیر الکربات» است، ولی حیف هنوزم که هنوز است حسین ابن علی تشنهء یار است و زنی محو تماشاست زبالای بلندی، الف قامت او دال و همه هستی او در کف گودال و سپس آه که «الشّمرُ ...»خدایا چه بگویم «که شکستند سبو را وبریدند ...» دلت تاب ندارد به خدا با خبرم می گذرم از تپش روضه که خود غرق عزایی، تو خودت کرب و بلایی، قسمت می دهم آقا به همین روضه که در مجلس ما نیز بیایی، تو کجایی ... تو کجایی...
موضوع :
دل نوشته , 

محرم که می‌آید؛
دلت را با خودش می‌برد.

 

می‌برد و آن را منزه می‌کند، از زنگارهای روزگار.
می‌شوید، عطرآگین می‌کند، صیقل می‌دهد، پاک می‌کند.

 

محرم که می‌آید؛
دل‌ها خدایی می‌شود،
چشم‌ها هم...

 

و آن را دلیلی نیست، به جز معجزه‌ی خون خدا.
خونی که شراره‌های آن، تا قیام قیامت در دل ظلم‌ستیزان می‌جوشد.
موضوع :
مذهبی , دل نوشته , 

با آب طلا  نام حسین قاب کنید           با نام حسین یادی ازآب کنید

خواهید که سر بلندو جاوید شوید        تا آخر عمر تکیه به ارباب کنید
موضوع :
دل نوشته , 

http://leader-khamenei.net/image/khamenei/wallpaper89/seyyed.al-shohada-%5Bwww.Leader-Khamenei.com%5D.jpg


موضوع :
عکس , 

بسم الله الرحمن الرحیم

محضر مبارک حضرت امام حسین بن علی از طرف شیعیان و مسلمانان :
شتابان خود را به کوفه برسان
، مردم در انتظار قدوم شما هستند .نظری به فرد دیگری غیر از شما ندارند. آنچه می خواهند این است : هرچه زودتر ،  آری هرچه زودتر، هرچه زودتر خود را به کوفه برسانید ، خدا نگه دارت .موضوع :
دل نوشته , 


مرجع دریافت ابزار و قالب وبلاگ   |   Designed By Ashoora.ir
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات