این جمله ی معروف را شنیده اید که اگر میخواهید شخصی را خراب کنید از او بد تعریف و دفاع کنید !!
در این مدت چند ماهه ی دولت روحانی  از این نوع تعریف کردن ها و دفاع ها کم ندیده ایم البته در دولت احمدی نژاد هم بود که ذکر میکنم !
در توافقات ژنو چنان سریع اوضاع را موفقیت آمیز نشان دادند و از عملکرد خود دفاع کردند که همه فکر کردند شاهکار کرده اند این آقایان !! به قول دوست مجازی اینقدر دارند روی حمایت رهبری مانور میدهند که گمانم اگر یک وقتی گند این توافقات درآید همه اش را گردن ایشان بیندازند !!.
خبرگزاری شفاف را که میدیدم به خبری بر خوردم با این عنوان " ظریف  نماز نمیخواند "!! عکسی را از سفر ظریف به قم گرفته بودند که بقیه در حال نماز و در سجده هستند و ظریف نشسته و نماز نمیخواند ! و گویا در جایی دیگر این عکس را گذاشته بودند و نوشته بودند ظریف نماز نمیخواند ! نویسنده ی این مطلب درخبرگزاری شفاف از موضع دفاع برخواسته بود و نوشته بود : این عکس را در قم گرفته اند و نماز ظریف در قم شکسته است و نماز دو رکعتی ظریف زودتر تمام شده است  !!!! حالا یکی نیست به این نویسنده بگوید آقا مجبور نیستید بی جهت دفاع کنید و  یا حداقل به این شکل دفاع کنید !! همه دوستان میدونند این اشخاص مسئول مثل ظریف و یا وزرای دیگه یا رئیس جمهور جزء کسانی حساب میشوند که دائم السفر هستند و در همه ی مسافرت ها باید نمازشان را کامل بخوانند نه شکسته در ضمن ظریف تنها سفر نکرده بود و هیئت همراه داشتند و چرا نماز آنها شکست نبوده !! و یا در همین بحث داغ نامه ی 
احمدی نژاد به روحانی برای مناظره ، آقای ترکان مصاحبه ای کرده بودند بسی خنده دار و آز آن دفاع ها و تعریف های خاص کرده بودند ! ایشان گفته بودند دولت از این حرکت استقبال میکند و احمدی نژاد در حد و اندازه ی روحانی نیست و همچنین گفته بودند مناظره به این شرط  که احمدی نژاد راست بگوید !!! آقای ترکان مجبورتان نکرده اند که چنین نطقی بفرمایید ، خودتان هم خوب میدانید در این رجال سیاسی هیچ کس توان رودررویی و مناظره با احمدی نژاد را ندارد ، بزرگ شما که هاشمی باشد چنین ریسکی را قبول نکرد که با احمدی نزاد مناظره کند ! در ضمن اصل موضوع و مناظره روی دروغ گویی و سیاه نمایی روحانی در گزارش ها و عملکردها  نسبت به دولت قبل است و اگر بنا باشد شرط راستگویی گذاشته شود این روحانیست که باید پایبند به این شرط باشد !! در دولت احمدی نژاد هم بودند کسانی که چنین دفاع هایی انجام دهند یادتان هست وقتی مشایی حرف هایی را میزد و مشخص بود که غلط و باطل است اما افرادی چون بقایی جوانفکر و یا خود احمدی  نژاد طوری تفسیر و دفاع میکردند که خود مشایی نمیتوانست چنین دفاعی از خودش  داشته باشد ! و همین دفاع ها و موضع گیری های غلط باعث شد عده ی زیادی نسبت به مشایی موضع مخالف بگیرند و از احمدی نژاد در برابر این دفاع های بی اساس انتقاد کنند { البته یکی از دلایل این بود } !!
از این نوع دفاع ها زیاد هستند که بخواهیم بنویسیم و نام ببریم اما به قول حاج آقا بس است دیگر .....


+ در این دوره توافقات ژنو غنی سازی 20 درصد تبدیل شد به 5 درصد حالا به نظر شما در مذاکرات شیش ماه بعد چه امتیازی خواهند داد آقایان !! به گمانم این آقایان کلید دار اصلا به فکر شیش ماه بعد نبودند !!
+ پس از توافقات ژنو نمایندگان پنج کشور که به نوعی دشمن ایران حساب میشوند خوشحال بودند !! دلیل این خوشحالی دشمن چیست ؟؟
+ آقای هاشمی جدیدا نطقی ایراد نموده بودند و دولت آقای احمدی نژاد را تشبیه کرده بودند به دوران هشت سال جنگ و ویرانی و دولت روحانی را به دولت بعد جنگ  یعنی دولت سازندگی  که همان دولت خودش  بود !! این هم از همان دفاع های بالا بود که عرض کردم خدمتتون !
+ همان آقایانی که در دولت خاتمی از دین و خدا و امامان و قرآن ایراد میگرفتند و مقالات تند علیه مقدسات مینوشتند حالا دوباره وارد دانشگاه ها شده اند !
+اولین پیامی که بعد از رای آوردن روحانی به من رسید این بود " شروع چهار سال دفاع مقدس گرامی باد " و الان میفهمم که واقعا دفاع مقدس شروع شده است در برابر این هجمه ها ، فقط کافیست چشمها را باز کرد و واقعیت ها را دید !!

انارستان : برای خالی نبودن عریضه اینجا رو هم ببینید.


++ آقایانی که میگویند غرب غنی سازی ایران را به رسمیت شمرده است این لینک را ببینند  و بگویید این صحبت اوباما یعنی چه ؟؟؟؟

در ژنو گام اول را برداشتیم و برای اولین بار در یک دهه گذشته رشد برنامه هسته‌ای آن‌ها را متوقف کنیم و در برخی بخش‌های مهم به عقب بازگردانیم!!

http://www.mashreghnews.ir/fa/news/269131/%D8%A7%D9%88%D8%A8%D8%A7%D9%85%D8%A7%D8%AA%D9%88%D8%A7%D9%81%D9%82-%DA%98%D9%86%D9%88-%D8%A7%D9%85%DA%A9%D8%A7%D9%86-%D8%BA%D9%86%DB%8C%E2%80%8C%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%86%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D8%AF%D9%87%D8%AF

حالا هی آقایان بیایند و بگویند در مذاکرات پیروز شدیم !! و استناد کنند به نامه ی حضرت آقا !!!

اقایون اون چیزی که در بییانه نوشته شده و غرب ترجمه میکنه و دولت مردان غرب میگند با این چیزی که ظریف و روحانی میگن تفاوت داره !!!

حالا دم خروس رو باور کنیم یا قسم حضرت عباس رو ....